Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

SpaceX będzie akceptować płatności Dogecoin za misje kosmiczne

HomeAktualności SpaceX będzie akceptować płatności Dogecoin za misje kosmiczne

Po tym jak Tesla zaczęła akceptować płatności w Bitcoin (BTC), SpaceX ogłosiła, że będzie akceptować płatności w Dogecoin (DOGE) za swoje misje. A to zaledwie dzień po tym, jak Elon Musk nazwał Dogecoin  szwindlem wywołując 30% krach cenowy w weekend.

Czy Musk próbuje celowo wpływa na rynek? Może tak, a może nie! Cokolwiek to jest, ta wiadomość jest dość ekscytująca dla wszystkich inwestorów DOGE. Ogłoszenie dotyczące “Misji DOGE-1 na Księżyc” zostało wydane przez Geometric Energy Corporation (GEC).

Misja obejmuje lot satelity 40KG z rakiety Falcon 9. Start misji zaplanowany jest na I kwartał 2022 roku. SpaceX planuje również rozpocząć przyjmowanie płatności DOGE w tym samym okresie.

SpaceX w przyszłym roku wystrzeli Doge-1 na księżyc!

Założyciel SpaceX, Elon Musk, zatweetował:

Pierwsza kryptowaluta w kosmosie
Pierwszy mem w kosmosie

Według danych na Coingeecko.com, Dogecoin skoczył o ponad 800% w ciągu ostatniego miesiąca i jest obecnie czwartą co do wielkości kryptowalutą, z kapitalizacją rynkową 73 miliardów dolarów. W czwartek osiągnął rekordowo wysoki poziom powyżej 0,73 USD. Wiceprezes SpaceX ds. sprzedaży komercyjnej Tom Ochinero powiedział, że ta misja zademonstruje zastosowanie kryptowaluty poza orbitą okołoziemską i stworzy podstawy handlu międzyplanetarnego.

Dogecoin spada po występie Elona Muska w SNL

Dogecoin stracił ponad jedną trzecią swojej ceny w ciągu weekendu po tym, jak Elon Musk nazwał go “hustle” (szwindel) podczas swojego gościnnego występu w amerykańskim programie komediowo-skeczowym Saturday Night Live (SNL).

Dogecoin jest notowany na poziomie 0,54 USD, co oznacza spadek o ponad 16% w ciągu ostatnich 24 godzin. Kilka osób ze społeczności kryptowalutowej spodziewało się, że Elon Musk wspomni o Dogecoin w słynnym skeczu telewizyjnym, co doprowadziłoby kryptowalutę do wystrzału.

Elon Musk rzeczywiście wspomniał o Dogecoin w programie telewizyjnym, ale miało to tylko negatywny wpływ na cenę.

BitBay
Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!