Stop loss – czy warto się zabezpieczać?

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Stop loss? A co to?” use_theme_fonts=”yes”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text]Wiele osób pyta mnie czym jest stop loss na Bitbay? Nie ukrywam, że wielokrotnie starałem ułożyć sobie w głowie krótką odpowiedź na to pytanie. Metodą prób i błędów wykrystalizowałem:

 Jest to Twoje zabezpieczenie, jeśli rynek zareagował nie tak jak to przewidziałeś lub jeśli zareagował z opóźnieniem.

Brzmi skomplikowanie ale już wyjaśniam.

Każda inwestycja wiąże się z pewnym ryzykiem. Niezależnie w jakim środowisku inwestycyjnym się poruszasz, chcesz kontrolować swoje zyski i straty. Udowodniono, że kolor zielony działa kojąco na układ nerwowy, dlatego o wiele łatwiej decydować nam czy chcemy zarobić 5% czy może więcej? Problem zaczyna się, kiedy rynek się zaczerwienia i działa na naszą niekorzyść. Rynek kryptowalut jest dynamiczny dlatego tak ważne jest ustawienie stop loss aby uniknąć ponadprogramowych strat.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”Konkretnie! Jak się zabezpieczyć?” use_theme_fonts=”yes”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text]W Kryptobocie stop loss ustawiasz procentowo. Oznacza to, że decydujesz przy jakiej stracie na danej parze walut zadanie zostanie zamknięte. Załóżmy, że stworzyłeś zadanie kupna BTC na BitBay, Binance lub Coindeal przy założeniu wzrostu kursu w ciągu ostatniej godziny między 1-2% (ASK), za kwotę 100zł. Po spełnieniu warunków BTC zostanie zakupione, a następnie gdy kurs wzrośnie o 2,1% zostanie automatycznie wystawione zadanie sprzedaży (BID). Na razie bułka z masłem. Twój układ nerwowy jest ukojony.

 

Przykładowy stop loss 10%

 

A co jeśli po zakupie BTC poleci w dół? Tutaj również z pomocą przychodzi nam Kryptobot. W polu spadek ustawiliśmy tytułowy stop loss. Jeśli kurs BTC spadnie o 10% Twoje zadanie zostanie zamknięte. To jest Twoje zabezpieczenie. Zabezpieczenie przed utratą maksymalnie 10% wartości danego zadania. Jeśli kurs spadłby o 5%, a następnie ruszył w górę osiągając 2,1% zysku w stosunku do początkowej wartości zakupu, Kryptobot zamyka zadanie z zyskiem.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”Na prawdę warto.” use_theme_fonts=”yes”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text]Mam nadzieję, że teraz rozumiecie co miałem na myśli, mówiąc o rynku, który zareagował nie tak jak to przewidziałeś lub jeśli zareagował z opóźnieniem. Odpowiadając na tytułowe pytanie – Czy warto się zabezpieczać? Odpowiadam TAK. Moim zdaniem stop loss to najlepszy sposób na zabezpieczenie swoich zadań.

Sprawdź jak działa stop loss KryptoBota na giełdach BitBay, Binnance, Coindeal:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_btn title=”Zarejestruj się” style=”classic” color=”danger” i_icon_fontawesome=”fa fa-user-plus” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fapp.kryptobot.net%2Fref%2Fre|||”][vc_empty_space][vc_text_separator title=”Zobacz również”][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”4″ grid_id=”vc_gid:1537354282596-d197b841-9a53-10″ taxonomies=”53″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]