Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Sukces Alipay pokazuje potencjał krypto w krajach mniej zależnych od banków

HomeAktualności Sukces Alipay pokazuje potencjał krypto w krajach mniej zależnych od banków

Większość ludzi spoza Chin nie rozumie, jak popularny stał się Alipay. Spółka ta, jest zależna od Ant Financial, która z kolei jest własnością Alibaba, chińskiego potentata handlowego. Same szczegóły działania nie są w tym momencie tak istotne, jak to, jaką popularność zyskał model biznesowy niezależny od banków.

W ubiegłym roku Alipay obsłużył około 8 bilionów dolarów w transakcjach. To dwukrotnie więcej niż w przypadku MasterCard i więcej niż jakikolwiek PKB w UE w ujęciu indywidualnym. Co więcej  jest to ponad dwa razy więcej niż PKB Niemiec w 2017 roku i ponad połowa całego łącznego PKB w strefie euro w 2017 roku. Patrząc na te dane można zrozumieć dlaczego Alipay jest siłą, z którą trzeba się liczyć.

Model biznesowy, z którego korzysta Alipay, może być łatwo przeniesiony na technologię blockchain lub obsługiwany przez kryptowaluty. Alipay nie jest jedyna firmą, której model finansowy omija praktyki stosowane przez banki i wspiera rozwija zarządzanie swoimi finansami za pomocą smartfonów.

Alipay rozwija się najszybciej. Na razie.

Jednym z powodów tego, co sprawiło, że model „niebankowy” jest tak skuteczny, jest dostępność.

Większość klientów bankowości detalicznej nie potrzebuje zaawansowanych funkcji na swoim koncie bankowym, dlatego też uproszczone platformy, takie jak Revolut, odniosły sukces na brytyjskim rynku bankowości detalicznej. Na razie platformy te obsługują tylko waluty fiat, ale ich infrastruktura doskonale pasuje do blockchain i kryptowalut.

Podczas gdy Wielka Brytania, Europa Zachodnia i USA mają ustabilizowaną strukturą, która jest wykorzystywana do obsługi bankowości, wschodzące gospodarki mogą lepiej dopasować się do modelu finansowego blockchain niezależnego od banków. Minimalne depozyty, które są wymagane przez wiele banków, są po prostu zbyt wysokie dla wielu gospodarek wschodzących, gdy model „niebankowy” pozwala uzyskać im dostęp do większości usług banku za ułamek kosztów.

Alipay jest przykładem tego, jak ten model może dostosowywany być do szerokiej gamy odbiorców i umożliwiać użytkownikom korzystanie z platformy płatniczej i oszczędnościowej w celu uzyskania większych zysków.

Wielu konsumentów zwyczajnie nie musi mieć połączonych wszystkich produktów finansowych, gdyż w takim systemie biedniejsi są całkowicie wykluczeni.

Technologia blokchain wspomoże uniezależnienie się od banków.

Alipay i Revolut zbudowały swoje platformy przy użyciu sprawdzonej technologii.

Blockchain wprowadza inteligentne kontrakty do sektora, który może odnieść korzyści pod względem wydajności dzięki dalszej eliminacji warstw biurokratycznych. Im tańsza jest platforma, tym niższa jest bariera wejścia dla najbiedniejszej części społeczeństwa.

Bankowość bez bankowa to nowy pomysł, ale platformy takie jak Alipay pokazują, jak bardzo są one przyszłościowe. Dopóki regulacje będą wspierać rozwój FinTech, które przynoszą korzyści tylko masom, platformy „niebankowe” prawdopodobnie będą nadal rosły.

Zobacz również

Rabat na wszystko z okazji Black Friday

KryptoBot pomaga Wam w handlu walutami cyfrowymi już od prawie 5 lat. Razem udało nam się osiągnąć bardzo dużo i uda się osiągnąć jeszcze więcej! Za cały wkład w nasz rozwój chcemy Wam podziękować, a teraz jest ku temu dobra okazja

Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami

Jaka jest najlepsza aplikacja kryptowalutowa? Tego na pewno nie dowiesz się z naszego wpisu…

Dowiesz się z niego jednak jakie aplikacje są Ci niezbędne i poznasz kilka sprawdzonych opcji.

Czym są i jak naprawdę działają kryptowaluty?

Czym są kryptowaluty i w jaki sposób działają? Na to i kilka innych pytań odpowiemy w dzisiejszym wpisie.

Wprowadzenie do Web3

Web3 to nowa generacja internetu. Wyróżnia ją to, że platformy, aplikacje i treści znajdujące się w sieci Web3 są zdecentralizowane.