Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Tesla kupuje Bitcoina za 1.5 miliarda dolarów!

HomeAktualności Tesla kupuje Bitcoina za 1.5 miliarda dolarów!

W zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Tesla ogłosiła, że kupiła bitcoina dla “większej elastyczności, aby dalej dywersyfikować i maksymalizować zwroty ze zgromadzonej gotówki.” Tesla oznajmiła również, że zacznie akceptować płatności w bitcoin w zamian za swoje produkty “z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów i początkowo na ograniczonej podstawie.”

To sprawiłoby, że Tesla byłaby pierwszym dużym producentem samochodów, który zaakceptowałby taką płatność. (Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów zapewni Tesli płynność w kryptowalucie, gdy zacznie ona akceptować ją do płatności).

Wejście Tesli w bitcoina stanowi inwestycję znacznego odsetka jej gotówki w inwestycję. Firma miała ponad 19 miliardów dolarów w gotówce i ekwiwalentach pieniężnych w ręku na koniec 2020 roku, zgodnie z jej najnowszym raportem.

Posunięcia te wywołały natychmiastowe pytania wokół zachowania CEO Elona Muska na Twitterze w ostatnich tygodniach, gdzie przypisuje mu się wzrost cen kryptowalut takich jak bitcoin i dogecoin poprzez zamieszczanie pozytywnych wiadomości, które zachęciły więcej osób do zakupu cyfrowych walut.

 

Dwa tygodnie temu miliarder, właściciel Tesli, dodał hashtag #bitcoin do swojego bio na Twitterze, co pomogło na krótko podnieść cenę kryptowaluty aż o 20%. Dwa dni później, powiedział na stronie czatu social medial Clubhouse:

“W tym momencie uważam, że bitcoin to dobra rzecz i jestem jego zwolennikiem”.

Ceny bitcoina skoczyły do nowych maksimów w poniedziałek po ogłoszeniu Tesli, osiągając cenę co najmniej 44 200 USD. Akcje Tesli wzrosły o ponad 2,5% w handlu przedrynkowym. Tesla ostrzegła inwestorów o niestabilności cen bitcoina w swoim zgłoszeniu do SEC.

Jak rynek zareagował na informację o zakupie Bitcoina przez Teslę

Niektórzy analitycy powiedzieli, że inwestycja Tesli może być tak zwanym “Game changerem” dla rynku kryptowalut.

“Myślę, że zobaczymy większe zainteresowanie firm w inwestowanie w Bitcoina zwłaszcza, gdy Tesla wykonała pierwszy ruch”

– powiedział Eric Turner, wiceprezes ds. badania rynku w firmie badawczej zajmującej się kryptowalutami.

Bitcoin jest “bardzo zmienną” kryptowalutą, powiedział Neil Wilson, główny analityk rynku dla Markets.com.

 

“Tesla zaczyna teraz brać na siebie duże ryzyko – to może nie martwić wielu inwestorów”

Poprzednio pisaliśmy o tym jak Elon Musk udostępnił na swoim twiterze, informację że jest zwolennikiem Bitcoina? Już chyba wiadomo czemu? 🙂

żródło: cnbc.com

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!