Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Twitter zamierza użyć blockchain do walki z oszustwami.

HomeAktualności Twitter zamierza użyć blockchain do walki z oszustwami.

Twitter zamierza znaleźć rozwiązanie oparte na blockchain do zatrzymywania fałszywych wiadomości i oszustw internetowych.

Krok naprzód

Wielu uważa, że po Internecie i mediach społecznościowych ​​nadszedł czas, aby blockchain zrobił kolejny krok naprzód. Choć blockchain początkowo stanowił niszowe zainteresowanie dla małego kręgu badaczy, coraz wyraźniej widać, że coraz więcej firm jest zakochanych w swoich potencjalnych aplikacjach zabezpieczających. Gigant mediów społecznościowych Twitter zamierza znaleźć rozwiązanie blockchain, które pomoże zatrzymać fałszywe wiadomości i oszustwa internetowe na swojej platformie.

Blockchain wart uwagi

Przemawiając w tym tygodniu do komitetu kongresowego, CEO Twittera, Jack Dorsey potwierdził, że technologia blockchain jest jednym z priorytetów jego platformy ze względu na jej zdolność do zwiększania uczciwości i przejrzystości mediów społecznościowych.
Według Dorseya, w tej chwili jego zespół dokłada wszelkich starań, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które pomogłoby ich platformie w powstrzymaniu oszustw internetowych. Aby osiągnąć ten cel, Twitter zamierza wykorzystać zalety technologii blockchain.
Oczywiście nie po raz pierwszy Dorsey wyraził zainteresowanie wykorzystaniem możliwości oferowanych przez blockchain. Wcześniej podkreślił chęć znalezienia rozwiązania opartego na blockchain, które byłoby wykorzystywane do weryfikacji tożsamości i zwalczania dezinformacji.
Zapytany o potencjalne aplikacje do blockchain, Dorsey powiedział:

„Przede wszystkim musimy zacząć od problemów, które próbujemy rozwiązać, oraz problemów, które rozwiązujemy dla naszych klientów, i spojrzeć na wszystkie dostępne technologie, aby zrozumieć, czy może nam pomóc przyspieszyć lub znacznie poprawić te wyniki. Blockchain, jak mi się wydaje, ma wiele niewykorzystanych potencjałów, szczególnie w odniesieniu do zaufania rozproszonego i potencjalnie rozproszonego egzekwowania. Nie weszliśmy jeszcze w tę technologię tak głęboko, jak byśmy chcieli, aby zrozumieć, w jaki sposób możemy zastosować ją do problemów, z jakimi mamy do czynienia na Twitterze, ale obecnie myślimy o tym w firmie.
Oszustwa są jednym z poważniejszych problemów na Twitterze. Istnieje wiele osób, które używają fałszywych profili, oferują różne prezenty w postaci kryptowalut, uprzednio prosząc o “opłatę wydobywczą”. Ci oszuści nie zamierzają rozdawać żadnych krypto, ale zadowala ich otrzymanie niewielkiej opłaty.”

Pełne zaangażowanie

Jak już powiedziano, nie ma żadnego konkretnego planu ani projektu, w jaki sposób blockchain będzie użyty do walki z oszustwami na platformie. Jedno jest pewne – gigant mediów społecznościowych jest w 100% zaangażowany w odkrywanie wszystkich dróg, aby stworzyć bardziej sprawiedliwą i przejrzystą sieć społecznościową.

Zobacz również