Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Tylko 39% zdanych egzaminów na Malcie

HomeAktualności Tylko 39% zdanych egzaminów na Malcie

Stopa zdawalności egzaminu opracowanego przez rząd maltański dla praktyków świadczących usługi finansowe, którzy chcą uzyskać certyfikat agentów kryptowalut, wynosi zaledwie 39 procent. Egzamin jest częścią wymaganych przez nowo utworzoną ustawę o wirtualnych aktywach finansowych.

Niski stopień zdawalności

Zgodnie z Ustawą o wirtualnych aktywach finansowych (VFA) na Malcie chętni, którzy chcą działać jako agenci w terenie, który obejmuje kryptowaluty i oferty monet początkowych (ICO), muszą pomyślnie przejść krótki kurs szkoleniowy i zdać egzamin.
Biorąc pod uwagę, że pierwszy egzamin miał miejsce we wrześniu, “Times of Malta” ogłosił w czwartek:
Prawie dwie trzecie osób ubiegających się o certyfikację agentów kryptowalut nie przeszło oficjalnego procesu oceny pomimo zmian wprowadzonych w ostatnim momencie mających na celu zwiększenie współczynnika zdawalności.
Egzamin został stworzony przez Malta Financial Services Authority (MFSA) i zarządzany przez Institute of Financial Services Practitioners.
W newsletterze przytoczono źródła, z których wynika, że ​​do egzaminu, na który składał się szereg pytań wielokrotnego wyboru przystąpiło około 250 prawników, księgowych i audytorów.

“Po przejrzeniu ocen z egzaminu okazało się, że stopa zdawalności była bardzo niska” – czytamy w komunikacie, dodając, że “nawet po zmianach wskaźnik ten wynosił zaledwie 39 procent”.

Licencja wymagana

Zgodnie z dokumentem konsultacyjnym MFSA dla usługodawców VFA

“każda osoba, która świadczy usługę VFA […] w terminie dwunastu miesięcy musi złozyć wniosek o wydanie licencji u właściwego organu zgodnie z art. 14 ustawy” – opisała grupa CBS.

MFSA napisała:

“Stało się również oczywiste, że niektórzy gracze przemysłowi nie są wystarczająco przygotowani, aby zarejestrować się jako agenci VFA.”

W związku z tym regulator proponuje szereg dodatkowych zasad, które muszą spełnić. Obejmują one zwiększenie początkowych i bieżących wymogów kapitałowych, a także opłat regulacyjnych. Ponadto MFSA proponuje

 “wprowadzenie rygorystycznej oceny kompetencji” i “obowiązkowego wymogu ciągłego kształcenia zawodowego”.

The Times of Malta wyjaśnił:

“Ustawa VFA jest jedną z trzech nowych ustaw stanowiących część rządowej strategii Blockchain Island “,która stara się regulować sektor blockchain i kryptowalut”, dodając, że “wejdzie w życie w listopadzie”.

Oprócz publikacji kryptowalut i wydawania ICO, wyjaśniono:

“Firmy, które chcą świadczyć inne usługi w zakresie wirtualnych aktywów finansowych, takie jak zarządzanie portfelem lub doradztwo inwestycyjne, również potrzebują agenta do złożenia wniosku o licencję.”

Zobacz również

Jaki był powód upadku Terra LUNA?

Przyczyną upadku waluty było załamanie stablecoinu TerraUSD (UST), z którym powiązana była LUNA. Aby zrozumieć przyczynę upadku, najpierw warto zrozumieć, czym są stablecoiny.

Wprowadzenie do Web3

Web3 to nowa generacja internetu. Wyróżnia ją to, że platformy, aplikacje i treści znajdujące się w sieci Web3 są zdecentralizowane.

Smartfon Web3 od Solana

23 czerwca 2022 Solana ogłosiła oficjalnie start projektu pierwszego smartfona wspierającego zdecentralizowane aplikacje (dApps). Telefon będzie nosił nazwę Saga.

Dodaj komentarz

jedenaście − jeden =