Tylko 39% zdanych egzaminów na Malcie

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Stopa zdawalności egzaminu opracowanego przez rząd maltański dla praktyków świadczących usługi finansowe, którzy chcą uzyskać certyfikat agentów kryptowalut, wynosi zaledwie 39 procent. Egzamin jest częścią wymaganych przez nowo utworzoną ustawę o wirtualnych aktywach finansowych.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Niski stopień zdawalności” use_theme_fonts=”yes”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text]Zgodnie z Ustawą o wirtualnych aktywach finansowych (VFA) na Malcie chętni, którzy chcą działać jako agenci w terenie, który obejmuje kryptowaluty i oferty monet początkowych (ICO), muszą pomyślnie przejść krótki kurs szkoleniowy i zdać egzamin.
Biorąc pod uwagę, że pierwszy egzamin miał miejsce we wrześniu, „Times of Malta” ogłosił w czwartek:
Prawie dwie trzecie osób ubiegających się o certyfikację agentów kryptowalut nie przeszło oficjalnego procesu oceny pomimo zmian wprowadzonych w ostatnim momencie mających na celu zwiększenie współczynnika zdawalności.
Egzamin został stworzony przez Malta Financial Services Authority (MFSA) i zarządzany przez Institute of Financial Services Practitioners.
W newsletterze przytoczono źródła, z których wynika, że ​​do egzaminu, na który składał się szereg pytań wielokrotnego wyboru przystąpiło około 250 prawników, księgowych i audytorów.[/vc_column_text][vc_column_text]

„Po przejrzeniu ocen z egzaminu okazało się, że stopa zdawalności była bardzo niska” – czytamy w komunikacie, dodając, że „nawet po zmianach wskaźnik ten wynosił zaledwie 39 procent”.

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”Licencja wymagana” use_theme_fonts=”yes”][vc_single_image image=”24532″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text]Zgodnie z dokumentem konsultacyjnym MFSA dla usługodawców VFA[/vc_column_text][vc_column_text]

„każda osoba, która świadczy usługę VFA […] w terminie dwunastu miesięcy musi złozyć wniosek o wydanie licencji u właściwego organu zgodnie z art. 14 ustawy” – opisała grupa CBS.

[/vc_column_text][vc_column_text]MFSA napisała:[/vc_column_text][vc_column_text]

„Stało się również oczywiste, że niektórzy gracze przemysłowi nie są wystarczająco przygotowani, aby zarejestrować się jako agenci VFA.”

[/vc_column_text][vc_single_image image=”24531″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_column_text]W związku z tym regulator proponuje szereg dodatkowych zasad, które muszą spełnić. Obejmują one zwiększenie początkowych i bieżących wymogów kapitałowych, a także opłat regulacyjnych. Ponadto MFSA proponuje[/vc_column_text][vc_column_text]

 „wprowadzenie rygorystycznej oceny kompetencji” i „obowiązkowego wymogu ciągłego kształcenia zawodowego”.

[/vc_column_text][vc_column_text]The Times of Malta wyjaśnił:[/vc_column_text][vc_column_text]

„Ustawa VFA jest jedną z trzech nowych ustaw stanowiących część rządowej strategii Blockchain Island „,która stara się regulować sektor blockchain i kryptowalut”, dodając, że „wejdzie w życie w listopadzie”.

[/vc_column_text][vc_column_text]Oprócz publikacji kryptowalut i wydawania ICO, wyjaśniono:[/vc_column_text][vc_column_text]

„Firmy, które chcą świadczyć inne usługi w zakresie wirtualnych aktywów finansowych, takie jak zarządzanie portfelem lub doradztwo inwestycyjne, również potrzebują agenta do złożenia wniosku o licencję.”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_empty_space][vc_text_separator title=”Zobacz również”][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”3″ grid_id=”vc_gid:1540211249287-ace46558-7cbf-3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]