Tylko 8,5% sposród handlujących Bitcoinem i pozostałymi kryptowalutami to kobiety - KryptoBot - inteligentny handel kryptowalutami
Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Obserwuj

Tylko 8,5% sposród handlujących Bitcoinem i pozostałymi kryptowalutami to kobiety

Aktualności Tylko 8,5% sposród handlujących Bitcoinem i pozostałymi kryptowalutami to kobiety

Nowa analiza demograficzna osób handlujących kryptowalutami przyniosła intrygujące wyniki, ponieważ tylko nieliczne z nich to kobiety. Większość z nich nie miała nigdy styczności z kryptowalutami. Przewarzają studenci lub pracujący w działach sprzedaży i marketingu.

Zrozumienie danych demograficznych dotyczących handlu

Analitycy rynku sieci inwestowania społecznego i pośrednictwa Etoro, przeprowadzili badanie swojej rozległej bazy użytkowników, aby pomóc firmie lepiej zrozumieć kim są inwestorzy w kryptowaluty. Analizując dane od marca 2017 r. do lutego 2018 r., przeprowadzili ankietę na temat publicznych profili osób inwestujących w kryptowaluty za pomocą ich systemów. Przeanalizowali także dane demograficzne pod kątem wieku, płci i sektora pracy.

Jednym z interesujących punktów płynących z danych jest to, że bezwzględna większość handlowców jest nowa w branży, jeśli chodzi o doświadczenie inwestycyjne. Ogromne 81,96% znajduje się na poziomie nowicjusza, 10,66% to poziom średnio zaawansowany, a zaledwie 7,38% kwalifikuje się jako posiadający zaawansowany poziom doświadczenia na rynku.

Patrząc na rozkład według zawodów, nie jest zaskakujące, że osoby pracujące w branży komputerowej i usługach IT są silnie reprezentowane na poziomie 15,05%. Równie mocna jest branża finansowa na poziomie 8,48%. Mniej spodziewany jest wysoki udział osób pracujących w sprzedaży i marketingu zajmujących się handlem kryptowalutami na poziomie 14,49%. Ponadto około 30% handlarzy kryptowalut aktualnie nie pracuje, 13,85% to studenci, 2,06% emeryci i 14,74% nigdy nie pracowała.

Brak równowagi płci

Jednym z problemów demograficznych, które pojawiają się w związku z deweloperami kryptowalut, jest brak reprezentacji kobiet, a te same statystyki wydają się również prawdziwe w przypadku handlowców. W rzeczywistości dane pokazują, że mniej niż jedna dziesiąta handlowców kryptowalut to kobiety, z zaledwie 8,5% udziałem w rynku w porównaniu z 91,5% mężczyzn. Chociaż mogą istnieć inne czynniki, Bitcoin znajduje się na przecięciu technologii i finansów. Dziedziny te cierpią z powodu poważnej nierównowagi płci, więc wyniki nie są zaskakujące w tym kontekście.

Co ciekawe, badania ujawniły również, że istnieją różnice między kryptowalutami, które mężczyźni i kobiety wolą sprzedawać, inne niż BTC. W przypadku Bitcoina różnica wynosi 0%. Wygląda na to, że XRP Ripple’a przewarza na stronę żeńską, podczas gdy ETC, BCH i LTC są mocno na terytorium mężczyzn.

Wcześniej w tym roku Etoro znalazło się wśród siedmiu wiodących firm kryptowalutowych działających w Wielkiej Brytanii, które utworzyły niezależny organ handlowy, którego zadaniem było opracowanie standardów samoregulacji dla branży kryptowalut i angażowanie decydentów. Innymi założycielami Crypto UK są Coinbase, Cex.io, Blockex, Commerceblock, Coinshares i Cryptocompare.

Zobacz również

ETH przebija 4 000 USD

Kryptowaluta ETH przekroczyła granicę 4 000 dolarów, ustanawiając po raz kolejny nowe ATH.

SpaceX będzie akceptować płatności Dogecoin za misje kosmiczne

Prowadzona przez Elona Muska firma SpaceX ogłosiła, że będzie akceptować Dogecoin jako zapłatę za nadchodzącą misję na Księżyc.

Ethereum jest dla Fintech tym, czym Bitcoin jest dla złota

Świat gwałtownie zmierza w kierunku cyfryzacji, a Ethereum wydaje się być zagrożeniem dla finansów starej gwardii, tak jak Bitcoin jest zagrożeniem dla złota.

Dodaj komentarz