Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Tylko 8,5% sposród handlujących Bitcoinem i pozostałymi kryptowalutami to kobiety

HomeAktualności Tylko 8,5% sposród handlujących Bitcoinem i pozostałymi kryptowalutami to kobiety

Nowa analiza demograficzna osób handlujących kryptowalutami przyniosła intrygujące wyniki, ponieważ tylko nieliczne z nich to kobiety. Większość z nich nie miała nigdy styczności z kryptowalutami. Przewarzają studenci lub pracujący w działach sprzedaży i marketingu.

Zrozumienie danych demograficznych dotyczących handlu

Analitycy rynku sieci inwestowania społecznego i pośrednictwa Etoro, przeprowadzili badanie swojej rozległej bazy użytkowników, aby pomóc firmie lepiej zrozumieć kim są inwestorzy w kryptowaluty. Analizując dane od marca 2017 r. do lutego 2018 r., przeprowadzili ankietę na temat publicznych profili osób inwestujących w kryptowaluty za pomocą ich systemów. Przeanalizowali także dane demograficzne pod kątem wieku, płci i sektora pracy.

Jednym z interesujących punktów płynących z danych jest to, że bezwzględna większość handlowców jest nowa w branży, jeśli chodzi o doświadczenie inwestycyjne. Ogromne 81,96% znajduje się na poziomie nowicjusza, 10,66% to poziom średnio zaawansowany, a zaledwie 7,38% kwalifikuje się jako posiadający zaawansowany poziom doświadczenia na rynku.

Patrząc na rozkład według zawodów, nie jest zaskakujące, że osoby pracujące w branży komputerowej i usługach IT są silnie reprezentowane na poziomie 15,05%. Równie mocna jest branża finansowa na poziomie 8,48%. Mniej spodziewany jest wysoki udział osób pracujących w sprzedaży i marketingu zajmujących się handlem kryptowalutami na poziomie 14,49%. Ponadto około 30% handlarzy kryptowalut aktualnie nie pracuje, 13,85% to studenci, 2,06% emeryci i 14,74% nigdy nie pracowała.

Brak równowagi płci

Jednym z problemów demograficznych, które pojawiają się w związku z deweloperami kryptowalut, jest brak reprezentacji kobiet, a te same statystyki wydają się również prawdziwe w przypadku handlowców. W rzeczywistości dane pokazują, że mniej niż jedna dziesiąta handlowców kryptowalut to kobiety, z zaledwie 8,5% udziałem w rynku w porównaniu z 91,5% mężczyzn. Chociaż mogą istnieć inne czynniki, Bitcoin znajduje się na przecięciu technologii i finansów. Dziedziny te cierpią z powodu poważnej nierównowagi płci, więc wyniki nie są zaskakujące w tym kontekście.

Co ciekawe, badania ujawniły również, że istnieją różnice między kryptowalutami, które mężczyźni i kobiety wolą sprzedawać, inne niż BTC. W przypadku Bitcoina różnica wynosi 0%. Wygląda na to, że XRP Ripple’a przewarza na stronę żeńską, podczas gdy ETC, BCH i LTC są mocno na terytorium mężczyzn.

Wcześniej w tym roku Etoro znalazło się wśród siedmiu wiodących firm kryptowalutowych działających w Wielkiej Brytanii, które utworzyły niezależny organ handlowy, którego zadaniem było opracowanie standardów samoregulacji dla branży kryptowalut i angażowanie decydentów. Innymi założycielami Crypto UK są Coinbase, Cex.io, Blockex, Commerceblock, Coinshares i Cryptocompare.

Zobacz również

Jaki był powód upadku Terra LUNA?

Przyczyną upadku waluty było załamanie stablecoinu TerraUSD (UST), z którym powiązana była LUNA. Aby zrozumieć przyczynę upadku, najpierw warto zrozumieć, czym są stablecoiny.

Wprowadzenie do Web3

Web3 to nowa generacja internetu. Wyróżnia ją to, że platformy, aplikacje i treści znajdujące się w sieci Web3 są zdecentralizowane.

Smartfon Web3 od Solana

23 czerwca 2022 Solana ogłosiła oficjalnie start projektu pierwszego smartfona wspierającego zdecentralizowane aplikacje (dApps). Telefon będzie nosił nazwę Saga.

Dodaj komentarz

4 × jeden =