Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Optimistic dla Ethereum przełożone na lipiec

HomeAktualności Optimistic dla Ethereum przełożone na lipiec

Ogłoszono, że Optimism, rozwiązanie do skalowania Ethereum Layer 2, opóźni uruchomienie swojego mainnetu do co najmniej lipca 2021 roku. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, nowa data uruchomienia nie jest pewna, ponieważ nadal zależy od szybkości przygotowań i “gotowości ekosystemu”.

Zmiana planów dla Optimism Mainnet

Do tej pory sądzono, że mainnet miał zostać uruchomiony w tym tygodniu, według zespołu stojącego za Optimism.

Prace nad rozwojem mainnetu trwają od 2019 roku i mają na celu zwiększenie zdolności przetwarzania transakcji w sieci Ethereum oraz zmniejszenie opłat za gaz. Te 2 rozwiązania będą niezbędne, gdy sieć się rozrośnie i przybędzie nowych użytkowników.

Testowe uruchomienie Optimistic Virtual Machine (OVM) miało miejsce na początku tego roku we współpracy z Synthetix, zdecentralizowaną giełdą, która ma integrować rozwiązanie OVM na swojej platformie.

Według Optimism, test we współpracy z giełdą okazał się sukcesem, ponieważ użytkownicy mogli cieszyć się większą prędkością i niższymi opłatami. Według ich szacunków, zaoszczędzono ponad 10 milionów dolarów w opłatach za ponad 103 775 transakcji.

Synthetix nie jest jedyną platformą, która w ostatnim czasie przyjęła Optimism. Uniswap, popularna zdecentralizowana platforma handlowa, również to zrobiła i obecnie planuje uruchomić mainnet L1 Ethereum w wersji 3 (V3) w maju 2021 roku. Istnieją również plany uruchomienia wdrożenia L2 na Optimism.

Czym jest Optimistic Ethereum?

Optimistic Ethereum jest aplikacją wewnątrz Ethereum, która wykonuje transakcje bardziej efektywnie niż samo Ethereum. Opiera się ona na koncepcji Optimistic Rollup, konstrukcji, która pozwala nam “optymistycznie” publikować wyniki transakcji bez faktycznego wykonywania tych transakcji na Ethereum. Optimistic Ethereum sprawia, że transakcje są tańsze, szybsze.

 

Jaka jest różnica między Optimistic Ethereum a Ethereum?
Optimistic Ethereum jest w większości przypadków identyczne jak Ethereum. Możesz tworzyć i współdziałać z inteligentnymi kontraktami Solidity (tak jak na Ethereum) za pomocą tego samego oprogramowania portfela. Istnieje jednak kilka bardzo drobnych różnic między Optimistic Ethereum a Ethereum, które programiści będą musieli uwzględnić. Na przykład, wyłączono rzadko używane operacje, takie jak CALLCODE. Jeśli jesteś deweloperem, te różnice mogą potencjalnie wymagać kilku drobnych poprawek w kodzie Twojego kontraktu

Potrzeba Rollupów

Rollupy są kluczowe dla sieci blockchain, zwłaszcza dla tak skupionych na społeczności i szybko rosnących sieci jak Ethereum. Rollupy pomagają pomieścić więcej zasobów w blockchain i pracować bardziej efektywnie. Biorąc pod uwagę wielkość zainteresowania, które branża blockchain i kryptowalut notuje w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zdolność do przetwarzania transakcji szybciej i po niższych kosztach ma kluczowe znaczenie.

Nawet Vitalik Buterin, założyciel Ethereum, uznał je za potężne narzędzia do skalowania w krótko i średnioterminowej przyszłości, podczas gdy w ciągu najbliższych kilku lat trzeba będzie wykonać więcej pracy, aby ekosystem Ethereum dojrzał. Mowa tutaj o wdrożeniu Ethereum 2, które ma rozwiązać obecne problemy sieci. Czy to nastąpi? Czas pokaże. Biorąc pod uwagę obecny kurs ETH nastroje inwestorów są “Optimistic”.

KryptoBot Twoim przyjacielem w świecie cyfrowych walut

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!

Co nowego?

Rabat na wszystko z okazji Black Friday

KryptoBot pomaga Wam w handlu walutami cyfrowymi już od prawie 5 lat. Razem udało nam się osiągnąć bardzo dużo i uda się osiągnąć jeszcze więcej! Za cały wkład w nasz rozwój chcemy Wam podziękować, a teraz jest ku temu dobra okazja

Niezbędne aplikacje do handlu kryptowalutami

Jaka jest najlepsza aplikacja kryptowalutowa? Tego na pewno nie dowiesz się z naszego wpisu…

Dowiesz się z niego jednak jakie aplikacje są Ci niezbędne i poznasz kilka sprawdzonych opcji.

Polak zdecentralizowany, ThePolak nowoczesny!

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać tokeny NFT z kolekcji The Polacy! Ile punktów Ty zdobędziesz, Rodaku?