Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

W jakie kryptowaluty inwestować w 2022 roku?

HomeAktualności W jakie kryptowaluty inwestować w 2022 roku?
najlepsze krypto 2022 head

Wraz z początkiem nowego roku rynek krypto zaliczył spory spadek. Ogólna kapitalizacja rynkowa, od początku stycznia, do jego końca zaliczyła spadek o wartości ponad pół biliona USD. Skoro rynek zalicza spadek, znaczy to, że ceny również zaliczają spadki, jest to więc potencjalnie dobry moment na inwestycje.

 

W naszym nowym wpisie chcemy przedstawić kilka walut, które mogą być dobrym wyborem inwestycyjnym na 2022 rok.

 

Proszę nie traktować tego artykułu jako porady inwestycyjnej. Jest to wpis, w którym staramy się obiektywnie przeanalizować obecną sytuację na rynku kryptowalut, ale ostatecznie nasz wybór jest subiektywny i przed inwestycją mimo wszystko zalecamy przeprowadzić jeszcze samodzielną analizę.   

Kryptowaluty z największym potencjałem inwestycyjnym

Terra [LUNA] – altcoin z dużym potencjałem wzrostowym
LUNA to natywny token blockchainu Terra. Najwyższa wartość LUNA przekroczyła 90 USD, przedłużając zyski z czterech miesięcy z rzędu i przeciwstawiając się słabościom na rynku altcoinów. LUNA jest obecnie drugą co do wielkości platformą smart-contract zaraz po Ethereum.

 

Token LUNA jest obecnie na 7 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Praktyczne zastosowanie oraz dotychczasowy rozwój sugeruje, że token LUNA jest walutą wartą do rozważenia pod względem potencjału inwestycyjnego.

Co stało się z LUNA i czemu już nie warto w nią inwestować?

W kwietniu kurs LUNA osiągnął historyczną wartość – 496 PLN. Jednak niecały miesiąc później jego wartość spadła poniżej 1 złotówki. Przyczyny tak gwałtownego spadku wartości możecie sprawdzić w naszym wpisie.

Binance Coin [BNB] – token napędzający transakcje na Binance Smart Chain
Kryptowaluta wprowadzona przez największą giełdę kryptowalut – Biance
została wprowadzona na rynek na początku 2017 roku. BNB zajmuje obecnie 5 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Binance Coin jest podstawową walutą wykorzystywaną do napędzania transakcji na Binance Smart Chain – która jest obecnie siecią wykorzystywaną przez tysiące projektów.

 

BNB jest używany również przez użytkowników giełdy Binance do redukowania opłat prowizyjnych związanych z przeprowadzaniem transakcji na giełdzie. Od momentu wprowadzenia na giełdę BNB radzi sobie bardzo dobrze. W pierwszym roku od uruchomienia jej kurs wzrósł o 710%, a od momentu uruchomienia do dnie dzisiejszego (03.02.2022r.) o 8000%.

Lucky Block [LBLOCK] – nowy obiecujący projekt oparty o blockchain
Lucky Block to nowy projekt, który wprowadza technologię blockchain na wielomiliardowy sektor rynek loterii. Dzięki zastosowaniu technologii smart contract użytkownicy mają zapewnienie, że wyniki loterii są w 100% losowe i wiarygodne.

 

Projekt jest bardzo obiecujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę jaki wzrost kursu osiągnął w bardzo krótkim czasie. Po tygodniu od wypuszczenia tokena LBLOCK na giełdę Pancakeswap jego wartośc wzrosła o ponad 1000%. Projekt już teraz oczekuje na decyzję w sprawie notowania swojego tokenu bezpośrednio na największych giełdach kryptowalutowych, a w najbliższej przyszłości ma nadzieję na wejście również na Binance.
Ripple [XRP] – token przetwarzający transakcje bankowe
Kiedy duże instytucje finansowe przeprowadzają transakcje międzynarodowe, zazwyczaj robią to za pośrednictwem SWIFT. Ta wiekowa sieć jest nie tylko powolna i kosztowna, ale również obciążona biurokracją. Dlatego właśnie firma Ripple stworzyła swoją innowacyjną sieć blockchain, która współpracuje w tym momencie z ponad 200 bankami.

 

Natywny token XRP firmy Ripple, działa jako most płynności pomiędzy różnymi walutami. Oznacza to, że bez względu na to, jak dużo jest przesyłane i jakie waluty są wykorzystywane, transakcje XRP kosztują mniej około 1 centa (przekłada się to na mniej niż 5gr) do przetworzenia. A każda transakcja trwa zaledwie 4-5 sekund.
Dogecoin [DOGE] – ryzykowna inwestycja, która może się opłacić

Obecny kurs DOGE spadł poniżej 0,20 USD, co czyni go dobrym wyborem, jako taniej kryptowaluty do hodlowania. Ten popularny meme coin wystartował z w styczniu 2021 od kursu wynoszącego 0.005 USD i w trochę ponad pół roku udało mu się zaliczyć wzrost do 0.74 USD, czyli urósł prawie 150 razy. Wzrost ten był spowodowany głównie tweetem Elona Muska, który sprowokował ten wzrost.

 

Od czasu swojego największego wzrostu, do dzisiaj, DOGE stracił na wartości około 80%. Zdania na temat tego, czy warto jeszcze inwestować cokolwiek w Dogecoin są podzielone. Mimo wszystko, jest możliwość, że Elon Musk sprawi, że DOGE zaliczy kolejny duży wzrost, więc jeśli mamy zamiar zaryzykować, to najlepiej zrobić to teraz, kiedy kurs jest niski.

Większość z tych krypotowalut możecie zakupić na największych giełdach kryptowalutowych. Przykładowo:

  1. na największej giełdzie na świecie – Binance,
  2. lub największej giełdzie w Europie – Zondzie.

Co za tym idzie możecie nimi również handlować za pomocą KryptoBota.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!