Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Obserwuj

W Rosji powstaje program krypto certyfikacji

Rosyjskie stowarzyszenie przemysłu kryptograficznego uruchamia program krypto certyfikacji. Wnioskodawcy zostaną ocenieni, a następnie wydany będzie certyfikat potwierdzający ich poziom kompetencji, który można zweryfikować na stronie stowarzyszenia. Tym, którzy nie zdobędą wymaganej liczby punktów, będzie oferowane szkolenie.

Program krypto certyfikacji

Rosyjskie Stowarzyszenie Cryptoindustry i Blockchain (Racib) zaprezentowało w środę 5 września szczegóły dotyczące zbliżającego się dobrowolnego programu krypto certyfikacji. Dawniej znany jako Rosyjskie Stowarzyszenie Kryptowalut i Blockchain, Racib ogłosił zmianę nazwy na Rosyjskie towarzyszenie Cryptoindustry i Blockchain, zachowując swój akronim bez zmian.

4 września stowarzyszenie zatwierdziło koncepcję certyfikacji crypto traderów, zaproponowaną przez wiceprezesa Andrieja Gracheva. Wyjaśnił, że program zostanie uruchomiony “w nadchodzącym miesiącu” – poinformował RBC. Dodał, że stowarzyszenie rozpoczęło opracowywanie kryteriów dla tego systemu w maju, a program jest już gotowy do uruchomienia. System certyfikacji będzie oparty na kilku kryteriach. Przekazany zostanie serwis informacyjny, zwracając uwagę, że oceny będą dokonywane w takich obszarach, jak:

 “raportowanie, przepływ pracy, obsługa klienta, wynagrodzenie, dzielenie ryzyka i dzielenie zysków.”

Dodaje także:

 „Ocena kompetencji zostanie przeprowadzona według następujących kryteriów: znajomość analizy technicznej, znajomość analizy fundamentalnej, znajomość analizy semantycznej, znajomość zarządzania ryzykiem, znajomość zarządzania pieniędzmi, umiejętności przygotowania strategii handlowej, umiejętności planowania handlowego, marża umiejętności handlowe, (i) umiejętności samokontroli.”

Szczegóły programu

Stowarzyszenie mówi, że wziąć udział w tym programie mogą zarówno przedsiębiorcy jak i fundusze. Przez przedsiębiorców, Grachev rozumie tych, którzy zawodowo zajmują się handlem w imieniu swoich klientów. Zauważył, że certyfikacja:

“nie będzie darmowa, ponieważ jeśli ktoś ma profesjonalnie zajmować się tą działalnością i zarządzać pieniędzmi innych ludzi, musi mieć jakiś (swój) własny kapitał”.
“Będzie kilka poziomów, podstawowych i profesjonalnych dla tych, którzy mają pewne doświadczenie i poziom biznesowy”

powiedział RBC.

“Wnioskodawcy otrzymają certyfikat potwierdzający poziom ich kompetencji. Każdy zarejestrowany dokument ma unikalny numer, który można sprawdzić na stronie internetowej organizacji w odpowiedniej sekcji.
W przypadku, gdy przedsiębiorca lub fundusz (manager) nie może uzyskać wymaganej liczby punktów, zostanie mu zaproponowany udział w szkoleniu w celu uzyskania dodatkowej wiedzy w centrum Racib.”

Od lipca stowarzyszenie prowadzi również rejestr umieszczanych na białej liście firm z branży krypto.

Zobacz również

Awaria Binance i spadki na giełdach

Giełda Binance ma tymczasowe problemy ze składaniem zleceń.

PayPal zaczął akceptować kryptowaluty jako formę płatności

Wiele użytkowników PayPala potwierdziło, że przy płaceniu mogą wybrać płatność w Bitcoinie, Ethereum, Litecoinie i Bitcoinie Cash.

Optimistic dla Ethereum przełożone na lipiec

Ogłoszono, że Optimism, rozwiązanie do skalowania Ethereum Layer 2, opóźni uruchomienie swojego mainnetu do co najmniej lipca 2021 roku. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, nowa data uruchomienia nie jest pewna, ponieważ nadal zależy od szybkości przygotowań i “gotowości ekosystemu”.

Dodaj komentarz

three × five =