Walmart wprowadza automatyczne drony dostawcze oparte na Blokchain

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ostatnie starania patentowe Walmart pokazały, w jaki sposób gigant handlu detalicznego chce wdrażać technologię blockchain, którą może wykorzystać między innymi używając autonomicznych dronów dostawczych.

Wniosek został zaprezentowany 30 sierpnia. Opisuje on system, w którym „autonomiczne urządzenia elektroniczne” komunikują się ze sobą bezprzewodowo i po zidentyfikowaniu przekazują sobie transportowane obiekty.

Po tym jak jeden dron udaje się do określonego miejsca, w którym znajduje się inny, wymienia sygnały uwierzytelniające za pomocą „kluczy blokchain”. Jeśli pierwszy robot z powodzeniem rozpoznaje swojego „współpracownika”, przekazuje mu paczkę. Drony opierałyby działania na bazie danych informacji o dostawie, przechowywanych w którymkolwiek kluczu blokchain dostępnych na terenie firmy.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Wzajemna identyfikacja” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Jak możemy przeczytać w zgłoszeniu patentowym, aby zidentyfikować się nawzajem, roboty mogą wykorzystywać róznego typu sygnały wysyłane między sobą, w tym kody RFID, kody QR lub ultradźwięki.

źródło: shutterstock.com

Co więcej, każdy z robotów dostawczych może być wyposażony w unikalne cechy, aby mógł być łatwo zidentyfikowany przez inne drony.

Według zgłoszenia zastosowanie technologii zautomatyzowanej ma na celu zmniejszenie czasu, w którym elementy procesu dostawy muszą być „zatwierdzone”. Walmart twierdzi, że fakt, że konsumenci musieliby powierzyć dostarczenie swoich towarów latających maszynom „rodzi wyzwania związane z bezpieczeństwem” i wymaga niezawodnego systemu identyfikacji dronów.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Skomplikowana nomenklatura” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]System blockchain opisany w zgłoszeniu zawiera:[/vc_column_text][vc_column_text]

„wiele węzłów skonfigurowanych do generowania obliczeniowego dowodu integralności rekordu i porządku chronologicznego jego użycia dla treści, handlu i / lub jako waluty, wymieniana jest za pośrednictwem sieci typu peer-to-peer”.

[/vc_column_text][vc_column_text]Dokument mówi także, że”każdy węzeł pracuje nad znalezieniem potwierdzenie pracy danego bloku.”

Walmart aktywnie pracuje nad różnymi rozwiązaniami blockchain dla swojej działalności. W ciągu ostatniego czasu wdrożył patenty związane między innymi z zarządzaniem inteligentnymi urządzeniami i kontrolą dostaw.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_empty_space][vc_text_separator title=”Zobacz również”][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”3″ grid_id=”vc_gid:1537357428298-507608ae-b50c-9″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]