Walmart wprowadza automatyczne drony dostawcze oparte na Blokchain

Ostatnie starania patentowe Walmart pokazały, w jaki sposób gigant handlu detalicznego chce wdrażać technologię blockchain, którą może wykorzystać między innymi używając autonomicznych dronów dostawczych.

Wniosek został zaprezentowany 30 sierpnia. Opisuje on system, w którym „autonomiczne urządzenia elektroniczne” komunikują się ze sobą bezprzewodowo i po zidentyfikowaniu przekazują sobie transportowane obiekty.

Po tym jak jeden dron udaje się do określonego miejsca, w którym znajduje się inny, wymienia sygnały uwierzytelniające za pomocą „kluczy blokchain”. Jeśli pierwszy robot z powodzeniem rozpoznaje swojego „współpracownika”, przekazuje mu paczkę. Drony opierałyby działania na bazie danych informacji o dostawie, przechowywanych w którymkolwiek kluczu blokchain dostępnych na terenie firmy.

Wzajemna identyfikacja

Jak możemy przeczytać w zgłoszeniu patentowym, aby zidentyfikować się nawzajem, roboty mogą wykorzystywać róznego typu sygnały wysyłane między sobą, w tym kody RFID, kody QR lub ultradźwięki.

źródło: shutterstock.com

Co więcej, każdy z robotów dostawczych może być wyposażony w unikalne cechy, aby mógł być łatwo zidentyfikowany przez inne drony.

Według zgłoszenia zastosowanie technologii zautomatyzowanej ma na celu zmniejszenie czasu, w którym elementy procesu dostawy muszą być „zatwierdzone”. Walmart twierdzi, że fakt, że konsumenci musieliby powierzyć dostarczenie swoich towarów latających maszynom „rodzi wyzwania związane z bezpieczeństwem” i wymaga niezawodnego systemu identyfikacji dronów.

Skomplikowana nomenklatura

System blockchain opisany w zgłoszeniu zawiera:

„wiele węzłów skonfigurowanych do generowania obliczeniowego dowodu integralności rekordu i porządku chronologicznego jego użycia dla treści, handlu i / lub jako waluty, wymieniana jest za pośrednictwem sieci typu peer-to-peer”.

Dokument mówi także, że”każdy węzeł pracuje nad znalezieniem potwierdzenie pracy danego bloku.”

Walmart aktywnie pracuje nad różnymi rozwiązaniami blockchain dla swojej działalności. W ciągu ostatniego czasu wdrożył patenty związane między innymi z zarządzaniem inteligentnymi urządzeniami i kontrolą dostaw.

Zobacz również