Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Wartość transakcyjna Bitcoina osiągneła 1,3 biliona dolarów, wyprzedzając PayPal

HomeAktualności Wartość transakcyjna Bitcoina osiągneła 1,3 biliona dolarów, wyprzedzając PayPal

Bitcoin, kryptowaluta z największą na świecie kapitalizacją rynkową, wyprzedziła pod względem wartości transakcyjnej PayPal i jest na drugim miejscu za Visą.

Uważa się jednak, że bitcoin, ze względu na problemy ze skalowaniem, nie uzyska prędkości transakcji osiągniętych przez niektóre tradycyjne usługi płatnicze.

Większy niż PayPal

Analityk kryptowalut ARK Invest, Yassine Elmandjra twierdzi, że wartość transakcji przy użyciu bitcoina znacznie przewyższyła wartość płatności za pomocą PayPal. Najpopularniejsza kryptowaluta przekroczyła również wartość transakcji kartami kredytowymi Discover.

Elmandjra jednocześnie zgadza się, że nie możemy porównywać bitcoinów i kart Visa lub MasterCard pod względem wolumenów transakcji.

Bitcoin odnotował ogromny wzrost ilości transakcji od 2013 r., tweetował analityk. Dostarczył również wykres przedstawiający wielkości transakcji kart Visa, MasterCard, UnionPay i Discover Credit Card.

Następnie wskazał, że w 2017 roku zawierane były codziennie transakcje o wartości około 3-4 miliardów dolarów przy pomocy bitcoinów. Główna siła transakcji bitcoinem nie jest w wolumenie, ale w wartości całkowitej transakcji, napisał on na Twitterze.

    “Porównuj wartość transakcji, a nie wolumen transakcji.”

Doścignięcie Visa nie będzie łatwe

Chociaż w 2018 r. Bitcoin obsłużył transakcje o wartości około 1,3 biliona dolarów, liczby te bledną w porównaniu z tymi, które Visa odnotowała przez lata.

W 2016 r. Visa dokonała transakcji o wartości 8,9 biliona dolarów, co dało gigantowi płatności w USA siedmiokrotnie wiekszy wynik w stosunku do bitcoina.

Wydaje się jednak, że aktualne czasy faworyzują w wyścigu Bitcoina, co oznacza, że to co obecnie wydaje się niemożliwe, może się wydarzyć w najbliższej przyszłości.

Dane z 2015 roku pokazują, że Bitcoin odnotował ogromny wzrost pod względem transakcji. W 2017 roku odnotowano wzrost wartości transakcji prawie ośmiokrotnie w stosunku do 2016 roku.

Bitcoin może osiągnąć wynik taki jak Visa dzięki wdrożeniu Bitcoin Lightning Network (LN), a w praktyce nawet ją wyprzedzić. Do tego czasu wiodąca cyfrowa waluta mogłaby teoretycznie być w stanie obsłużyć roczne płatności o wartości ponad 13 bilionów dolarów.

Doścignięcie Visa nie będzie łatwe

Dla wielu w kręgach kryptowalut Bitcoin musi znaleźć rozwiązanie swoich problemów ze skalowaniem, jeśli chce konkurować z takimi jak Visa. Są jednak tacy, którzy uważają, że pierwotnym celem kryptowaluty nigdy nie było porównywanie lub konkurowanie z tradycyjnymi procesorami płatności.

Czy lepiej jest wybrać wyższą przepustowość transakcji czy użyć bitcoina tylko do transakcji o wysokiej wartości? Wydaje się, że powolna sieć Bitcoin i ogromne opłaty transakcyjne nie mają znaczenia dla zwolenników wartości nad przepustowością.

Zobacz również

Co się działo w krypto w listopadzie?

10 listopada BTC i Ethereum ETH osiągnęły pierwszy w historii łączna wartość wszystkich aktywów cyfrowych w obiegu przekroczyła 3 biliony dolarów.

Jak otworzyć kantor kryptowalut w Polsce?

Kantory kryptowalut pozwalają na prostą wymianę walut FIAT (np. PLN, USD) na kryptowaluty i odwrotnie. Działają więc na tej samej zasadzie co klasyczne kantory walutowe. Można do niego przyjść i za jedną walutę kupić inną.

W Salwadorze powstanie Bitcoin City

Jedynym podatkiem jaki miałby nałożony na mieszkańców takiego miasta ma być VAT, a zasilać je ma energia geotermalna z wulkanu.