Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Jak zweryfikowac konto na Binance?

HomeAktualności Jak zweryfikowac konto na Binance?

KryptoBot to narzędzie, które pozwala na automatyzację handlu kryptowalutami. Wykorzystuje on środki znajdujące się w Waszych portfelach na konkretnych giełdach. Na tę chwilę aplikacja pozwala na połączenie się z dwoma giełdami: BitBay oraz Binance, ale z biegiem czasu planujemy rozwijać tę listę. Aby korzystać z usług KryptoBota niezbędne jest umieszczenie środków w portfelu, na którejś z giełd. Z kolei żeby umieścić środki na giełdzie, logicznym jest, że musimy posiadać tam konto. Konto, które musi zostać zweryfikowane zanim zaczniemy z niego korzystać.

W poniższym artykule postaramy się w jasny i prosty sposób przeprowadzić Was przez cały proces otwierania i weryfikacji swojego konta na giełdzie Binance. Wyjaśnimy także do czego ta cała weryfikacja jest w ogóle potrzebna.
Po co weryfikować konto na giełdzie kryptowalut?
Po co weryfikować konto na giełdzie kryptowalut?

Dlaczego musimy w ogóle weryfikować swoje konta?

Zanim przejdziemy do poradnika zastanówmy się może jaki cel ma weryfikacja użytkowników na giełdach kryptowalutowych. Odpowiedź na pytanie może się wydawać domyślna, a samo pytanie niezasadne, ale nie koniecznie tak jest. Na pewno warto sobie na nie odpowiedzieć.

Na odpowiedź na nasze pytanie składa się kilka czynników prawnych:

1. Przepisy prawa polskiego:
Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tekst jedn. Dz. U. 2018 poz. 723

2. Przepisy prawa Unii Europejskiej:
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/843 z dnia 30 maja 2018 r.

Zarówno przepisy prawa polskiego jak i UE, uznają podmioty świadczące usługi w zakresie kryptowalut za podmioty obowiązane, co w skrócie oznacza mniej więcej tyle, że giełdy kryptowalut są regulowane prawnie i muszą przestrzegać szeregu wymogów i obowiązków. Jeśli interesują Was konkrety odnośnie tych obowiązków, to możecie zajrzeć do wymienionych ustaw.

Wykonywanie tych obowiązków kontrolują krajowe jednostki analityki finansowej. W przypadku Polski jest to Generalny Inspektorat Informacji Finansowej (GIIF). Wszystkie instytucje obowiązane, mają nakaz identyfikacji i weryfikacji swoich klientów oraz stosowania wobec nich środków bezpieczeństwa finansowego.

3. Know Your Customer (KYC)

Know Your Customer, to wymóg identyfikacji i weryfikacja użytkowników. Jest on niezbędny do zastosowania wobec nich środków bezpieczeństwa finansowego. Zakres przetwarzania danych osobowych klientów pozyskiwanych w tym procesie, jest ściśle określony w przepisach o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Dane klientów są chronione w sposób szczególny i każdy podmiot obowiązany ma obowiązek przechowywania ich przez okres pięciu lat po ustaniu relacji z danym klientem. Udostępnienie danych, może być konieczne do realizacji konkretnych usług dla klienta

Podsumowując: weryfikacja konta na giełdach kryptowalutowych jest niezbędna z uwagi na wymogi prawne związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy. Dodatkowo bez weryfikacji nie byłoby możliwości realizacji niektórych usług, które wykorzystują do działania dane użytkowników.

Instrukcja weryfikacji konta na giełdzie Binance

Skoro już wiemy do czego potrzebna nam weryfikacja konta, możemy przejść do tego jak tego dokonać na jednej z giełd, które możemy podpiąć do konta na KryptoBocie:

Rejestracja konta

Zanim przystąpimy do weryfikacji konta, musimy je najpierw założyć. Poniżej w kilku krokach pokażemy w jaki sposób założyć konto na giełdzie Binance:

1. Po wejściu na stronę główną giełdy Binance klikamy przycisk załóż konto:

Binance account registration - step 1
Binance account registration - step 1

2. Następnie przechodzimy cztero-stopniowy proces weryfikacji i wymiany danych:

Binance account registration - step 2
Binance account registration - step 2

Wykonanie tych czynności zajmie Wam maksymalnie 5 minut, a konto jest już gotowe.

Weryfikacja konta

Sama weryfikacja konta na giełdzie Binance też nie zajmuje dużo czasu. Obejmuje ona siedmio-stopniowy proces weryfikacji użytkownika z wykorzystaniem m.in. dokumentu tożsamości:

  1. Na stronie głównej nowo założonego konta na giełdzie klikamy przycisk Zweryfikuj Konto
Weryfikacja konta Binance - krok 1
Weryfikacja konta Binance - krok 1

2. Następnie podajemy swoje dane osobowe:

Wryfikacja konta Binance - krok 2
Wryfikacja konta Binance - krok 2

3. Dwa kolejne kroki, to wybór dokumentu tożsamości jakim potwierdzimy nasze dane, oraz wysłanie jego skanu:

Weryfikacja konta Binance - krok 3
Weryfikacja konta Binance - krok 3

4. Ostatnie czynności jakiej musimy dokonać w ramach weryfikacji naszego konta, to wysłanie zdjęcia twarzy, oraz weryfikacja twarzy przez wykonanie konkretnych gestów:

Weryfikacja konta Binance - krok 4
Weryfikacja konta Binance - krok 4

5. I na tym kończymy cały proces weryfikacji naszego konta na giełdzie Binance. Całość nie zajmuje dłużej niż kilka minut (nawet jeśli będziemy to robić bardzo powoli):  :

Weryfikacja konta Binance - krok 5
Weryfikacja konta Binance - krok 5

I to by było na tyle

Teraz kiedy mamy już zarejestrowane i zweryfikowane konto na giełdzie Binance zostaje nam tylko podpiąć je do konta na KryptoBocie. Instrukcja jak to zrobić znajduję się po prawej stronie pulpitu aplikacji kiedy przejdziemy do opcji wybierania giełdy w naszej aplikacji:

Podpięcie konta Binance w KryptoBocie
Podpięcie konta Binance w KryptoBocie
Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!