Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

XRP vs SEC ciąg dalszy

HomeAktualności XRP vs SEC ciąg dalszy

Giełdy kryptowalut mogą bezpiecznie notować XRP?

Prawnicy amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pośrednio stwierdzili, że giełdy kryptowalutowe nie naruszają żadnych wytycznych, pozwalając na handel XRP firmy Ripple na swoich platformach, ujawnił adwokat Jeremy Hogan.

Podczas rozprawy sądowej, w której uczestniczył Hogan, Magistrate Judge Sarah Netburn zwróciła uwagę prawnikowi SEC, że w oparciu o jego teorię, każdy, kto sprzedał XRP, w konsekwencji sprzedał nielegalne papiery wartościowe. Jednak prawnik regulatora podobno zwrócił uwagę, że tak nie jest.

Oznacza to, że giełdy, które wycofały XRP z obrotu dwa miesiące temu, nie były i nie naruszyłyby prawa papierów wartościowych, gdyby ponownie wystawiły XRP na sprzedaż i zaczęły go sprzedawać.

Podczas przesłuchania w sprawie SEC przeciwko Ripple, w której agencja regulacyjna oskarża firmę zajmującą się płatnościami cyfrowymi o nielegalną sprzedaż nieautoryzowanych papierów wartościowych w postaci XRP, radca prawny Jorge Tenreiro argumentuje, że XRP jest niepodobny do dwóch aktywów kryptowalutowych o dużej kapitalizacji, które zostały już rozliczone przez SEC.

Spór po między amerykańskim regulatorem a Ripple ciągle trwa i możemy się spodziewać wkrótce kolejnych doniesień zza “linii frontu”.

Pozew na 1,3 mld dolarów

Jak donosi CryptoSlate, SEC złożył w grudniu zeszłego roku pozew o 1,3 miliarda dolarów przeciwko Ripple Labs – firmie stojącej za XRP – i jej dyrektorom Bradowi Garlinghouse’owi i Chrisowi Larsenowi. W swoim pozwie, regulator twierdził, że tokeny XRP mogą potencjalnie zostać uznane za niezarejestrowane papiery wartościowe, co czyni ich sprzedaż nielegalną.

Tym samym SEC zarzucił, że od 2013 roku Ripple i jego dyrektorzy nielegalnie zarobili ponad 600 milionów dolarów na sprzedaży XRP. Po tych wiadomościach cena XRP gwałtownie spadła, a liczne giełdy kryptowalutowe, w tym Coinbase, Crypto.com, eToro i inne, zawiesiły handel XRP lub całkowicie go wycofały. Dodatkowo, gigant inwestycyjny Grayscale rozwiązał swój fundusz powierniczy XRP w związku z problemami prawnymi.

źródło: cryptoslate.com

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!