Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Zespół Ethereum Devs proponuje aktywowanie planu Constantinopole pod koniec lutego.

HomeBlockchain Zespół Ethereum Devs proponuje aktywowanie planu Constantinopole pod koniec lutego.

Deweloperzy z Ethereum zaproponowali aktywację pod koniec lutego, Konstantynopola – planowego uaktualnienia systemu, który został odwołany na początku ubiegłego tygodnia.

 

Konstantynopol

Nazywany również hard forkiem, Konstantynopol jest planowany przez deweloperów na okres między 26 lutego a 28 lutego. Liczba bloków nie jest jeszcze ustalona.

Wniosek został złożony podczas rozmowy telefonicznej z głównym deweloperem w piątek rano, a uczestnikami rozmowy był twórca ethereum Vitalik Buterin i inni deweloperzy, w tym Hudson Jameson, Lane Rettig, Afri Schoedon, Péter Szilágyi, Martin Holste Swende, Danny Ryan i Alexey Akhunov.

Decyzja zapadła po tym, jak ChainSecurity , firma zajmująca się audytami inteligentnych kontraktów ogłosiła we wtorek lukę w zabezpieczeniach w jednej z pięciu propozycji ulepszeń Ethereum (EIPs), wprowadzonych do Konstantynopola w odniesieniu do kosztów przechowywania danych w łańcuchu blokowym.

Dwa Hard Forki

W wyniku luki, Konstantynopol, który jest przygotowany do aktywacji w przyszłym miesiącu, nie będzie obejmował włączenia błędnego EIP, które zostanie przetestowane i przebudowane w celu włączenia do kolejnego hard forka.

Zamiast tego Konstantynopol zostanie wydany w dwóch częściach jednocześnie w głównej sieci. Pierwsze uaktualnienie obejmie wszystkie pięć oryginalnych EIP, a drugie uaktualnienie spowoduje usunięcie EIP 1283.

Strategia ta – po raz pierwszy zasugerowana przez Szilágyiego podczas dzisiejszego połączenia – ma na celu zapewnienie, że sieci testowe i sieci prywatne, które już wdrożyły pełną aktualizację do Konstantynopola, mogą łatwo zaimplementować poprawkę bez wycofywania żadnych bloków.

“Moja sugestia to zdefiniowanie dwóch hard forków. Dzięki dwóm forkom każdy, kto rzeczywiście został zupgradowany, może użyć drugiego forka by downgradować do stanu obecnego ” – wyjaśnił Szilágyi.

Szybka decyzja o reaktywowaniu Konstantynopola wcześniej niż później była spowodowana po części z powodu przedłużającej się aktywacji „bomby trudności Ethereum” – kawałka kodu osadzonego w bloku, który z czasem stawał się coraz dłuższy.

Aby zachęcić do przejścia na nowy algorytm (PoS), w EIP 1234 zasugerowano opóźnienie wybuchu bomby z powodu niewystarczających obecnie badań nad przejściem do PoS.

Po aktywacji w sieci głównej, Konstantynopol będzie zawierał EIP 1234 i opóźni wybuch „bomby” na okres 12 miesięcy.

źródło: coindesk.com