Aplikacja mobilna

Ściągnij naszą aplikację by na bieżąco śledzić pracę KryptoBota.

j j

Masz już konto?
Zaloguj się
Obserwuj

Jak założyć konto na giełdzie Zonda?

HomeAktualności Jak założyć konto na giełdzie Zonda?

BitBay to teraz Zonda!

Giełda Zonda
BitBay = Zonda

8 listopada 2021 najbardziej znana giełda w Polsce przeszła rebranding. BitBay zmienił nazwę (Zonda), logo oraz domenę na zondaglobal.com. Jednocześnie wszystkie loginy, konta i hasła użytkowników pozostaną takie same, a platforma handlowa i aplikacja nie zostaną w żaden sposób zmienione, tym samym korzystanie z niej pozostanie takie jak było do tej pory.

Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą kryptowalutę (np. Bitcoina, Ethereum czy XRP) musisz posiadać konto na giełdzie kryptowalut. W tym artykule dowiesz się jak złożyć konto na giełdzie Zonda.

Czemu akurat Zonda? Jest to jedna z lepszych giełd. Posiada największą płynność w Polsce. Możesz kupować kryptowaluty za złotówki i co najważniejsze… działa z KryptoBotem! KryptoBot łączy się z Zonda (wcześniej BitBay) i wykonuje za Ciebie transakcję. O tym jak działa KryptoBot dowiesz się z tego artykułu.

Giełda BitBay została założona w 2014 roku przez Sylwestra Suszka. Aktualnie giełda może pochwalić się obrotami rzędu 200 mln zł dziennie! Od momentu założenia BitBay aktualizował swoją giełdę 3-krotnie. Dziś BitBay mocno się zmienił. Pozyskał inwestora. Zmienił się zarząd (Przemysław Kral – nowy CEO).

Zonda w przyszłym roku zamierza wdrożyć nową wersję platformy handlowej oraz aplikacji mobilnej. Możemy spodziewać się dalszego dynamicznego rozwoju giełdy.

Zakładamy konto

Przejdź na stronę rejestracji

1. Wybierz metodę “adres e-mail“.

Registration methods for Zonda
Registration methods for Zonda

2. Podaj swój adres e-mail. Zaznacz odpowiednie zgody i kliknij “Zarejestruj się“.

Entering an e-mail address
Entering an e-mail address

3. Po chwili otrzymasz komunikat o założeniu konta. Sprawdź proszę swoją skrzynkę pocztową. Gdy nie zobaczysz wiadomości od Zondy po kilku minutach – koniecznie sprawdź folder “spam”.

Confirming an e-mail address
Confirming an e-mail address

4. Gdy otrzymasz maila aktywuj swoje konto klikając na link. PAMIĘTAJ by zawsze sprawdzać kto jest nadawcą wiadomości. W przypadku rejestracji nadawcą musi być: [email protected].

Wiadomości od Zonda mogą przychodzić z opóźnieniem
Wiadomości od Zonda mogą przychodzić z opóźnieniem

5. Pora dokończyć rejestrację. Ustal swój login, hasło oraz kod pin (przyda się do aplikacji mobilnej). Pamiętaj by Twoje hasło zawierało znaki specjalne. Im trudniejsze hasło tym Twoje konto jest bardziej bezpieczne. Sugerujemy używanie generatora haseł.

Finish registration
Finish registration

6. Wybierz swoją bazową walutę oraz obywatelstwo. To bardzo ważne byś podał właściwe obywatelstwo. Zonda będzie to weryfikowała.

Wybierz obywatelstwo
Wybierz obywatelstwo

7. Udało się! Masz już swoje konto na Zonda! Jednak by w pełni korzystać z możliwości giełdy Zonda musisz zweryfikować swoją tożsamość.

Widok panelu na giełdzie
Widok panelu na giełdzie

Weryfikacja konta Zonda

Informacja o braku weryfikacji konta

Informacja o braku weryfikacji konta

Zonda jest w pełni leganie działającą giełdą. Regulator (rząd Estonii – tam gdzie Zonda jest zarejestrowana) wymaga od giełdy wdrożenia procedur KYC (know your client). Dlatego by móc kupować i sprzedawać kryptowaluty musimy uwiarygodnić swoje dane. Bycie anonimowym na giełdzie Zonda nie jest możliwe.

 

Zatem przejdźmy do procesu weryfikacji naszego konta.

1.  Przygotuj dowód osobisty lub paszport oraz dokument potwierdzający Twój adres zamieszkanie. Może to być potwierdzenie przelewu bankowego, rachunek za prąd, Internet, wodę itd. Ważne by na rachunku znalazł się Twój adres zamieszkania.

Proces weryfikacji trwa 10 min
Proces weryfikacji trwa 10 min

2. Wybierz rodzaj konta.

Masz firmę? Możesz założyć konto firmowe.
Masz firmę? Możesz założyć konto firmowe.

3. Podaj swój nr telefonu. Musi to być poprawny numer.

Potwierdzanie numeru telefonu
Potwierdzanie numeru telefonu

4. Wprowadź kod który otrzymałeś SMSem.

Nie przekazuj nikomu swoich kodów
Nie przekazuj nikomu swoich kodów

5. Pozostaje teraz uzupełnić wszystkie wymagane przez Zonde informacje. Giełda będzie chciała od nas zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu. Będziemy to musieli wykonać przez telefon. Tak samo jak zdjęcie naszej twarzy. Proces nie jest skomplikowany. Zonda krok po kroku informuje nas co musimy zrobić.

Gdy zakończymy proces wprowadzania danych wysyłamy nasz wniosek do akceptacji. W zależności od ilości zgłoszeń proces weryfikacji na giełdzie Zonda może trwać od kilku godzin do klilku dni. My czekaliśmy na akceptację 4h.

Potwierdź swoją tożsamość
Potwierdź swoją tożsamość

Gdy mamy już zweryfikowane konto możemy cieszyć się wszystkimi funkcjami giełdy Zonda. Swoje salda możecie zasilić za pomocą przelewu, karty, czy wpłaty na poczcie. Gotowe! Gratulacje!

widok salda na BitBay

Jeśli kiedyś zastanawiałeś się ile kosztuje założenie własnej giełdy kryptowalut to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Opisujemy ile taka giełda może kosztować. Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że posiadanie własnej giełdy to bardzo dobry biznes.

A gdy już masz konto na Zondzie to koniecznie zapoznaj się z KryptoBotem!

Co warto jeszcze wiedzieć?

Jak mogę wpłacić środki na Zondę?

 1. Karta płatnicza. Zonda obsługuje wpłaty kartami kredytowymi i debetowymi Visa oraz Mastercard. Niestety wpłaty Revolutem nie są możliwe. Giełda pobiera prowizje od wpłat karatami. Są to kolejno:
  • PLN 2,99%, min. prowizja 10 PLN
  • EUR 2,99%, min. prowizja 2,50 EUR
  • GBP 2,99% min. prowizja 2 GBP
 2. Przelew Bankowy.  Pamiętaj, że tytuł wykonywanego przelewu musi być dokładnie taki sam jak ten podany przez Zondę. W przeciwnym razie środki nie zostaną poprawnie zaksięgowane. Wpłaty od osób innych niż właściciel konta nie będą akceptowane. Wpłata musi zostać wykonana z polskiego rachunku bankowego w walucie PLN. Środki z przelewów księgowane są w dni robocze o godzinie 11:00, 14:00 i 16:00. Maksymalna kwota jednorazowej wpłaty i wypłaty wynosi 499 999 PLN. Wpłaty powyżej 499 999 zł będą zwracane do nadawcy.
BitBay metody wpłat

Zonda metody wpłat

 

Jak mogę wypłacić środki z Zondy?

 1. Bankomat. Jest to najbardziej wygodna i “anonimowa” forma wypłaty. Możesz wypłacić swoje środki w każdym bankomacie sieci Euronet. Wypłaty dokonujemy podając swój numer telefonu. Z numerem telefonu oraz specjalnym kodem udajemy się do bankomatu.  24-godzinny limit wypłat na numer telefonu użytkownika wynosi 10 500 zł. 31-dniowy limit wynosi 21 000 zł. Zonda pobierze 10 PLN od każdej wypłaty.
 2. Karta płatnicza. Sposób ten działa analogiczne jak wpłaty za pomocą karty płatniczej.
 3. Poczta Polska. Wypłata na Poczcie to wygodny sposób na realizację wypłaty gotówkowej. Usługa jest dostępna w 4,5 tys. placówek Poczty Polskiej w kraju, z wyjątkiem agencji pocztowych. Maksymalna kwota wypłaty to 15 000 PLN. Transakcje realizuje się podobnie jak w przypadku bankomatu – otrzymujemy specjalny kod na nasz numer telefonu. Z tym kodem udajemy się do placówki poczty polskiej.
 4. Przelew. Możemy zlecić wykonanie przelewu walut FIAT z naszego konta Zonda na nasze konto bankowe. Należy jednak pamiętać, że musimy zweryfikować swoje konto bankowe robiąc testowy przelew. Dane na naszych rachunku z konta bankowego muszą pokrywać się z danymi podanymi na giełdzie Zonda.

 

BitBay metody wypłat

Zonda metody wypłat

 

Expressowe wpłaty / wypłaty dzięki ZEN.com

Zonda i Zen łączą siły

Zonda i Zen łączą siły

 

Dzięki rozwiązaniom ZEN użytkownicy giełdy Zonda będą mogli wpłacać pieniądze na swoje konta na giełdzie za pośrednictwem 24 różnych metod płatności, w tym: kart bankowych, Apple Pay, Google Pay oraz natychmiastowych przelewów bankowych. Ponadto klienci, którzy jeszcze nie posiadają konta ZEN.COM, będą mogli bezpłatnie skorzystać z niego przez pierwsze 12 miesięcy. Pakiet zawiera takie korzyści jak możliwość prowadzenia rachunku IBAN w ponad 30 walutach, bezpłatne przewalutowanie (do wartości 5 000 EUR miesięcznie) oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów (do wartości 300 EUR miesięcznie).

Zespoły obu firm intensywnie pracowały nad uproszczeniem procesu rejestracji i zapewnieniem jego płynnego przebiegu. Jeśli masz już konto ZEN.COM, możesz po prostu aktywować usługę w ustawieniach swojego konta Zonda. Jeśli nie jesteś zarejestrowany na ZEN.COM, powinieneś zalogować się na swoje konto w Zondzie, przejść do zakładki “portfele – PLN” i postępować zgodnie z podanymi tam instrukcjami

 

Co jeśli mój dokument tożsamości utraci ważność?
Będziesz mógł dalej korzystać z giełdy. Będziesz mógł kupować, sprzedać kryptowaluty a nawet robić przelewy na swoje konto. Natomiast w momencie wypłaty Zonda poprosi Cię o aktualizację Twego dokumentu a wypłata zostanie cofnięta. Gdy już zaktualizujesz swój dokument (np. dowód osobisty) wypłaty będą ponownie możliwe.

 

Czy giełda Zonda jest bezpieczna?
Inwestując w kryptowaluty istnieje złota zasada. Nie trzymaj swoich kryptowalut na giełdzie. Jeśli kupiłeś kryptowaluty z myślą o długoterminowej inwestycji najlepiej jakbyś przelał swoje momenty na portfel kryptowalut (np. metamask). Natomiast jeśli zajmujesz się tradingiem to musisz trzymać swoje środki na giełdzie. Pamiętaj by zabezpieczyć swoje konto podwójną autoryzacją (mail lub Google Authenticator). Sama giełda Zonda / BitBay uchodzi za jedną z najbardziej bezpiecznych giełd. Istnieje od 2014 roku i nigdy nie odnotowała żadnego włamania. Przerwy techniczne zdarzają się bardzo sporadycznie a sama giełda przechodzi cyklicznie audyty bezpieczeństwa. Dodatkowo jest to w pełni legalnie działająca firma z niezbędnymi pozwoleniami na handel cyfrowymi walutami. Czym niestety nie każda giełda może się pochwalić.

Zabezpieczenia operacji na Zonda

Zabezpieczenia operacji na Zonda

 

Czy na Zondzie działa stoploss?
Nie. Zlecenia stop-loss mają na celu ograniczenie strat inwestora gdy kurs nagle zaczyna nurkować. Kiedy kurs kryptowaluty spada poniżej naszego “progu bólu” stop loss uruchamia zlecenie sprzedaży. Zonda nie posiada takiej funkcji. I tutaj KryptoBot który rozwiązuje ten problem. W KryptoBocie możesz ustalać stop lossa na podstawie procentu straty, dokładnego kursu lub kwoty straty po której KryptoBot zleci zamknięcie Twojej pozycji na giełdzie Zonda. Przy okazji wyślę Ci o tym powiadomienie na telefon. Dowiedz się więcej o stoplossie i giełdzie Zonda w tym artykule.

 

Jak działa stop loss na KryptoBocie

Jak działa stop loss na KryptoBocie

 

Dlaczego kursy na Zondzie są inne niż na innych giełdach?
Tak działa rynek. To inwestorzy na danej giełdzie decydują o kursie. Istnieją różnice w kursach między giełdami ale taka sytuacja zwykle nie trwa długo. Ceny zaczynają naturalnie się wyrównywać. Jeśli mamy odrobinę szczęścia i samozaparcia możemy spróbować arbitrażu. Czyli jeśli widzimy np. na Binance, że Bitcoin kosztuje 55 000 USD a na Zondzie 57 000 USD to spróbujmy kupić Bitcoina na Binance i sprzedać na Zondzie. Czysty zarobek. Należy jednak pamiętać o opłatach za transakcje i czasie księgowania środków. Może zdarzyć się tak, że zanim środki trafią z jednej giełdy na drugą kurs znacząco się zmieni. We wszystkim należy mieć rozwagę. Pamiętajcie, że aktualne kursy kryptowalut z Zonda i Binance możecie sprawdzić na tej stronie.