Jak się nie zapętlić?
Idąc za Wikisłownikiem pętla to:
- blok kodu wykonywany wielokrotnie
- droga, którą wykonamy po zamkniętej trasie
Pierwsza definicja będzie doskonale znana osobom, które nie spały na lekcjach informatyki. Statystyczny inwestor może jednak uznać ten zlepek słów na niezrozumiały. Z pomocą przychodzi druga definicja i poniższy schemat:
Nasze zadanie będzie powtarzane. Oznacza to, że jeśli spełnione zostaną warunki uruchomienia pętli, rozpoczyna się ona, a kolejna zacznie się po zakończeniu poprzedniej, jeśli zadane warunki sa wciąż spelniane. Jak długo taki stan będzie trwał? W Kryptobocie to my o tym decydujemy. Funkcja ta dostępna jest na platformach Bitbay, Binance i Coindeal.
Pokaż mi jak to zrobić!
W Menu – Trader – Ustawienia zaznaczamy checkbox ASK i BID przy interesującej nas walucie. Kolejny checkbox w polu Pętla. W kolejnym kroku z menu rozwijanego ustalamy ilość pętli jaką wykonać ma dla nas Kryptobot. Z poprzedniego akapitu wiecie już, że jedna pętla oznacza spełnienie wszystkich warunków. W naszym przypadku będzie to zlecenie kupna ASK i zlecenie sprzedaży BID. Jeśli interesuje Cię konkretna ilość pętli, ustawisz ja w zakresie od 1 do 10:
Wybierając opcję Brak, Kryptobot będzie realizował kolejne zlecenia, aż do momentu kiedy zdecydujemy o zakończeniu ręcznym:
Każda pętla zostanie rozpoczęta gdy zostaną spełnione pozostałe warunki ustawione na danej walucie. Do dyspozycji macie 3 zestawy (sloty) do wykorzystanie na różne strategie.
Czy jest mi to potrzebne?
Oczywiście sami musicie sobie odpowiedzieć na pytanie czy w waszym przypadku, przy założonej strategii gry, na konkretnych walutach i giełdach, zapętlone zadania będą Wam potrzebne. Osobiście bardzo często korzystam z tej funkcjonalności. Dzięki temu Kryptobot i pętla realizują automatycznie moje założenia i rozwiązują problem konieczności ciągłego nadzoru zleconych zadań.
Przekonaj się jak przydatna jest pętla i inne opcje Kryptobota.